הגיגים  
 תפריט ראשי
· עמוד הבית
· פורומים
· צור קשר
· כניסה למנהלי האתר

כרטיס אישי | מפתח הפורומים | שאלות ותשובות | חיפוש | רשימת חברים | קבוצות משתמשים | עיטורים | דירוגים | הצג הודעות מאז ביקורך האחרון
הרב סתיו: הרב טאו עומד מאחורי מסע ההשמצות נגדי

הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    מפתח הפורומים -> שיחת היום
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

הצטרף בתאריך: Jun 29, 2005
2.67 הודעות ליום

עיטורים: 0
הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-06:24:54    כותרת הודעה: הרב סתיו: הרב טאו עומד מאחורי מסע ההשמצות נגדי תגובה עם ציטוט

הרב סתיו: הרב טאו עומד מאחורי מסע ההשמצות נגדי
הרב דוד סתיו טוען כי בתקופה האחרונה הוא חש מאוים על ידי גורמים חרד"ליים עד שנשקל להציב עליו אבטחה. "מקור כל ההתקפות הוא הרב צבי טאו. השליחים הם מטעמו ועושי דברו."
צבי שיימן, סרוגיםהדפסה
21.03.13 14:39
רבה של שהם, הרב דוד סתיו המתמודד על תפקיד הרב הראשי לישראל מאשים את הרב צבי טאו באיומים פיזיים ומילוליים.

מאוים. הרב דוד סתיו (יוסי זליגר)בראיון שנתן לאחרונה לעורך העיתון, אילן דואק במקומון "שהם פלוס" בעיר שוהם, מספר הרב סתיו על התגובות להכרזתו על התמודדותו לתפקיד הרב הראשי לישראל, לפיהם הוא מותקף פיזית ומילולית כשהוא נרדף דווקא על ידי הציבור החרד"לי.

"הגעתי לחתונה וניסו ליצור כלפי סיטואציה מבישה ומבזה. למרות זאת נשארתי עד הסוף ורקדתי". לדבריו לאחרונה אחד התורמים הציע להציב עליו אבטחה, אך הוא סרב לכך.

את המקור להתקפות הוא מפנה במפורש כלפי נשיא ישיבת 'הר המור' הרב צבי ישראל טאו. "חשבתי שהדבר עלול להגיע מכיוון החרדים ולא מהחרד"לים, בוודאי לא בשלב מוקדם כל כך. הרב צבי טאו הוא מקור כל ההתקפות. השליחים הם מטעמו ועושי דברו. זו ישיבה שמייצרת את מרבית ראשי הישיבות הקדם צבאיות והרבה קצינים בצבא סרים למרותו".

http://www.srugim.co.il/43874-%d7%94%d7%a8%d7%91-%d7%a1%d7%aa%d7%99%d7%95-%d7%94%d7%a8%d7%91-%d7%98%d7%90%d7%95-%d7%a2%d7%95%d7%9e%d7%93-%d7%9e%d7%90%d7%97%d7%95%d7%a8%d7%99-%d7%9e%d7%a1%d7%a2-%d7%94%d7%94%d7%a9%d7%9e%d7%a6%d7%95?di=1
חזור למעלה
לעמוד הראשי
צפה בכרטיס האישי של המשתמש
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-06:49:25    כותרת הודעה: זרמים בצינות הדתית תגובה עם ציטוט

נדמה שהזרמים שנוצרו ביהדות ציונית מתחדדים
אני מבין מבין שיש מספר זרמים
כגון
ישיבות הקו - הרב טאו ונוספים
ישיבות גוש - הרב עמיטל ונוספים
ישיבות הזרם - מרכז הרב - הרב שפירא ונוספים
ואולי נוספים

יש גם את רבני צוהר ויש מגמות יותר חרדליות

מעניין שככל שמקצינים מקבלים יותר חשיפה תקשורתית

נדמה שרב הציבור נמצא בחלקים שהרב סתו מייצג אבל החשיפה היא לאחרים

מעניין מי יכול לתקן את שכתבתי ולהרחיב ולהוסיף מידע למתבונן ואינו רואה תמונה שלמה

גם שכנינו מהפורומים העוסקים בשפה פרושים וכו' היודעים דבר ויותר מוזמנים
מעניין
חזור למעלה
לעמוד הראשי
frt222
אדמו"ר
אדמו

הצטרף בתאריך: Jul 29, 2008
0.57 הודעות ליום

הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-09:17:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש חלוקה בציבור הסרוג, אבל אף פעם לא התאמצתי ללמוד אותה יותר מדי. בעבר גם ייחסתי את ההבדלים בעיקר לעניין שיטות הלימוד וכו', פחות להקשר הפוליטי... אבל כנראה שאז הייתי צעיר ותמים...

יש את אלו שרוצים להיות כמו חרדים אבל עם כיפה סרוגה. הם בעצם כמעט אותו דבר כמוהם גם בפועל, ואני מתכוון לגישה, השקפה, החמרות וכו'. ההבדל הוא בלבוש, ובדמות הרב שלפיה הם הולכים (אה... ושהחרדים הלאומיים תומכים במדינה וכיוצא בזה).

מעבר לכך, יש מגמות שונות בציבור הסרוג, אבל הנקודה המרכזית היא שרבני צוהר מנסים לדבר לכולם. כולל כולם. כולל הציבור החרדי והחרדי לאומי.

התקשורת מוזמנת לסקר מקרוב את פעילות רבני צהר בפרט, וארגון צהר בכלל.

אני יודע לספר שבשלוש השנים האחרונות אני מתפלל בערב יום כיפור כחזן לתפילות "כל נדרי" ו"ערבית" במניין מיוחד שמאורגן על ידי "צהר". לא רק שכמות המתפללים גדלה משנה לשנה, ביום כיפור האחרון הם גם בקשו לקיים מניינים כאלו בחגים נוספים...

וזו רק דוגמה קטנה אחת...
חזור למעלה
לעמוד הראשי
כוכב-דוד
רב האתר
רב האתר

הצטרף בתאריך: Sep 23, 2008
0.61 הודעות ליום
הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-09:18:48    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לדעתי הסיפור הזה הוא דוגמא נוספת לכך שרוב הדברים המתפרסמים בתקשורת אינם נכונים, או לפחות רוב הפרטים לגמרי אינם מדוייקים ומשנים את כל התמונה.
אני אפילו לא מאמין שהרב סתיו טען כך.
החבר'ה מהר המור - הדבר האחרון שאפשר לייחס להם זה אלימות.
ואגב, אמנם הרב טאו נחשב ל'נשיא ישיבת הר המור', אבל קיימים מידי פעם חילוקי דעות (לגיטימים ומינורים) בינו לבינם. ויש עוד יותר חילוקי דעות (לגיטימים ומינורים) בינו לבין ראשי המכינות הצבאיות.
אני לא שמעתי על הביטוי ישיבות הזרם, למרות שלמדתי במרכז הרב, ואני גם גר באותה כניסה עם הרב שפירא. גם לא מצאתי ביטוי זה בגוגל (=ראשי תיבות: גאון גאוני הלמדנים...).
חזור למעלה
לעמוד הראשי
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-09:35:30    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כוכב-דוד כתב/ה:
לדעתי הסיפור הזה הוא דוגמא נוספת לכך שרוב הדברים המתפרסמים בתקשורת אינם נכונים, או לפחות רוב הפרטים לגמרי אינם מדוייקים ומשנים את כל התמונה.
אני אפילו לא מאמין שהרב סתיו טען כך.
החבר'ה מהר המור - הדבר האחרון שאפשר לייחס להם זה אלימות.
ואגב, אמנם הרב טאו נחשב ל'נשיא ישיבת הר המור', אבל קיימים מידי פעם חילוקי דעות (לגיטימים ומינורים) בינו לבינם. ויש עוד יותר חילוקי דעות (לגיטימים ומינורים) בינו לבין ראשי המכינות הצבאיות.
אני לא שמעתי על הביטוי ישיבות הזרם, למרות שלמדתי במרכז הרב, ואני גם גר באותה כניסה עם הרב שפירא. גם לא מצאתי ביטוי זה בגוגל (=ראשי תיבות: גאון גאוני הלמדנים...).

הבאתי רק דברים שהניחו על ידי
אבדוק שוב ואם נפלה טעות על ידי אתקן כמובן
חזור למעלה
לעמוד הראשי
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-09:43:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

frt222 כתב/ה:
יש חלוקה בציבור הסרוג, אבל אף פעם לא התאמצתי ללמוד אותה יותר מדי. בעבר גם ייחסתי את ההבדלים בעיקר לעניין שיטות הלימוד וכו', פחות להקשר הפוליטי... אבל כנראה שאז הייתי צעיר ותמים...

יש את אלו שרוצים להיות כמו חרדים אבל עם כיפה סרוגה. הם בעצם כמעט אותו דבר כמוהם גם בפועל, ואני מתכוון לגישה, השקפה, החמרות וכו'. ההבדל הוא בלבוש, ובדמות הרב שלפיה הם הולכים (אה... ושהחרדים הלאומיים תומכים במדינה וכיוצא בזה).

מעבר לכך, יש מגמות שונות בציבור הסרוג, אבל הנקודה המרכזית היא שרבני צוהר מנסים לדבר לכולם. כולל כולם. כולל הציבור החרדי והחרדי לאומי.

אני יודע לספר שבשלוש השנים האחרונות אני מתפלל בערב יום כיפור כחזן לתפילות "כל נדרי" ו"ערבית" במניין מיוחד שמאורגן על ידי "צהר". לא רק שכמות המתפללים גדלה משנה לשנה, ביום כיפור האחרון הם גם בקשו לקיים מניינים כאלו בחגים נוספים...

וזו רק דוגמה קטנה אחת...

"מעבר לכך, יש מגמות שונות בציבור הסרוג, אבל הנקודה המרכזית היא שרבני צוהר מנסים לדבר לכולם. כולל כולם. כולל הציבור החרדי והחרדי לאומי."

וגם לחילונים הם מגיעים
ואולי אפשר להגיד שהם מנסים לקרב את כולם
ולחפש את המשותף והמחבר
יהיו אשר יהיו
ולא ליחד את עצמם ולהראות את השונה והמפריד
חזור למעלה
לעמוד הראשי
frt222
אדמו"ר
אדמו

הצטרף בתאריך: Jul 29, 2008
0.57 הודעות ליום

הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-11:12:49    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

495 כתב/ה:
frt222 כתב/ה:

וזו רק דוגמה קטנה אחת...

"מעבר לכך, יש מגמות שונות בציבור הסרוג, אבל הנקודה המרכזית היא שרבני צוהר מנסים לדבר לכולם. כולל כולם. כולל הציבור החרדי והחרדי לאומי."

וגם לחילונים הם מגיעים
ואולי אפשר להגיד שהם מנסים לקרב את כולם
ולחפש את המשותף והמחבר
יהיו אשר יהיו
ולא ליחד את עצמם ולהראות את השונה והמפריד

נכון. לכך בדיוק כיוונתי דבריי... 58.gif
חזור למעלה
לעמוד הראשי
דתי_ברשת
מנהל האתר
מנהל האתר

הצטרף בתאריך: 16/11/2003
0.85 הודעות ליום
הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-12:52:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני גם לא שמעתי על "ישיבות הקו".
בכל אופן, אחי תלמיד בישיבת הר המור (אני מניח שזו כבר שנתו העשירית בערך), ואני חושב שנפלה בחלקו זכות גדולה. לי יש את סדרת "אמונת עתנו" של הרב טאו בבית, ומספר פעמים כבר ניסיתי להתחיל ללמוד בהם, אבל אני מודה - אין בי כנראה לא בינה ולא תבונה לעסוק בהם, כי תמיד אחרי פסקה אחת אני מוצא את עצמי חוזר עליה. שוב. ושוב. ושוב. עד שאני מחזיר את הספר למקום בלי שהבנתי כלום.

אני מוכן להודות על עוד דבר - יש לי תמונה גדולה של הראי"ה קוק בבית. זו התמונה היחידה של רב שיש אצלנו בבית, תלויה על הקיר. המדפים מלאים בספרים של הרב. אבל לקרוא בהם ישירות בהבנה? לעולם לא הצלחתי. רק בספרי תלמידיו או אפילו תלמידי תלמידיו שהסבירו את דבריו.

ולגבי אלימות והר המור - כמו שאמרתי, יש לי שם אח (קטן ממני בעשר שנים). והוא כל כך עדין. ולטעמי, כמי שמכיר אותו כל חייו, זו ישיבת הר המור שעשתה אותו לעדין כזה. אלימות מצידו? אין סיכוי. הכל נעשה בחיוך ובצנעה. כך שאני לא מאמין שהרב טאו אמר את מה שאמר, ובטח לא עשה את מה שמיוחס לו. אבל שוב, זו רק דעה. אין לי הוכחות.

צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 22/03/2013 ב-14:56:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בינתים מצאתי בויקיפדיה

ישיבות הגוש
ישיבות ההר
ישיבות הגוש

נאמר שיש עוד..
------

ישיבת הר עציון, המכונה "ישיבת הגוש", היא ישיבת הסדר הממוקמת בישוב אלון שבות אשר בגוש עציון שדרומית לירושלים. בישיבה לומדים כ-480 תלמידים (מתוכם כ-80 אברכים) רובם (כ-80%) ישראלים במסלול ההסדר או אחריו והשאר תלמידים מחו"ל, בעיקר מארצות הברית. הישיבה מתאפיינת בלימוד גמרא, בעיסוק נרחב בלימוד תנ"ך, ומבחינה מחשבתית - בקו ליברלי יחסית, לא מעט על פי דרכם של ראשי הישיבה הראשונים, הרב יהודה עמיטל והרב ד"ר אהרן ליכטנשטיין.

--------

ישיבת שבי חברון, מישיבות הקו
פתח ישיבת עטרת כהנים, מישיבות הקו
הביטוי ישיבות הקו הוא כינוי לקבוצת ישיבות גבוהות וישיבות הסדר אשר הולכות בדרכם של הרב צבי ישראל טאו, נשיא ישיבת הר המור, והרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת ירושלים ותלמיד-חבר של הרב צבי טאו. מוסדות אלה שותפים לאותו קו אידאולוגי ומכאן המקור לכינוי זה. הכינוי השתרש בקרב הציבור הדתי-לאומי בעיקר משנת ה'תש"ס ואילך. מוסדות אלה רואים ברב צבי טאו וברב שלמה אבינר ממשכיו הבלעדיים של רבם, הרב צבי יהודה הכהן קוק,ורואים בהם את 'גדולי הדור' המוסמכים לפסוק בענייני הדור והשעה.

----------------

ישיבת הר ברכה היא ישיבה הנמצאת בהר ברכה בשומרון. הישיבה הוקמה בשנת ה'תשנ"א, 1991 על ידי הרב אליעזר מלמד, המשמש כראש הישיבה. עד לשנת 2010 הייתה הישיבה ישיבת הסדר. בעקבות סכסוך עם צה"ל על רגע גילויי סרבנות של חיילים מתלמידי הישיבה ועוד, הפכה אז הישיבה לישיבה גבוהה ללא מסלול הסדר.
חזור למעלה
לעמוד הראשי
כוכב-דוד
רב האתר
רב האתר

0.61 הודעות ליום
הודעהנשלח: 23/03/2013 ב-21:55:50    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כמו שהביא עכשיו 495, הביטוי 'ישיבות הקו' קיים.
יש ישיבת הגוש אבל כנראה שאין ישיבות הגוש.
ו'הזרם' מאן דכר שמיה?
חזור למעלה
לעמוד הראשי
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 24/03/2013 ב-07:45:09    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כוכב-דוד כתב/ה:
כמו שהביא עכשיו 495, הביטוי 'ישיבות הקו' קיים.
יש ישיבת הגוש אבל כנראה שאין ישיבות הגוש.
ו'הזרם' מאן דכר שמיה?

בו נסכם שגם ביהדות הציונית יש מספר זרמים
וזה מתאפין בדרך הלימוד
וזיקה הפחותה או המוגברת לקו החרדי ואולי גם החסידי
ונדמה שדי הרבה זמן קולו של הצבור הנוהג בקו המתון יותר כמעט ולא נשמע
התקשורת אינה אוהבת את השכיח אלא את יוצא הדופן המוכר אותה טוב יותר
והקצוות לא מתקיימות אם לא יודעים על קיומם

וזה לא רק בציונות הדתים אלא בכל חברה וחברה
חזור למעלה
לעמוד הראשי
כוכב-דוד
רב האתר
רב האתר

0.61 הודעות ליום
הודעהנשלח: 24/03/2013 ב-13:02:12    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא כל כך מסכים עם רוב הדברים שכתבת.
* מספר זרמים? אין בידולים היכולים להחשיב את הישיבות השונות האלו ל'זרמים' שונים. ההבדלים הם די מינוריים, בכל משפחה תמצא כאלו שהם קצת יותר לכאן וכאלו שמעט יותר לפה.
* מתאפין בדרך הלימוד? לאו דוקא. ההבדלים הם למשל בדעה מה הם הערכים שחשוב יותר היום להתאמץ עבורם.
* זיקה לחרדים? לאו דוקא. הדעות השונות אין מקורם בקשרים לחרדים.
* מתון? ההבדלים הם לא בענין של מתון או לא. בכל אותם 'זרמים' אין קיצוניות. חוץ מבענין אופי ההפגנות נגד פינויים.
חזור למעלה
לעמוד הראשי
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 24/03/2013 ב-13:05:06    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כוכב-דוד כתב/ה:
אני לא כל כך מסכים עם רוב הדברים שכתבת.
* מספר זרמים? אין בידולים היכולים להחשיב את הישיבות השונות האלו ל'זרמים' שונים. ההבדלים הם די מינוריים, בכל משפחה תמצא כאלו שהם קצת יותר לכאן וכאלו שמעט יותר לפה.
* מתאפין בדרך הלימוד? לאו דוקא. ההבדלים הם למשל בדעה מה הם הערכים שחשוב יותר היום להתאמץ עבורם.
* זיקה לחרדים? לאו דוקא. הדעות השונות אין מקורם בקשרים לחרדים.
* מתון? ההבדלים הם לא בענין של מתון או לא. בכל אותם 'זרמים' אין קיצוניות. חוץ מבענין אופי ההפגנות נגד פינויים.

והנה שנינו מתבוננים באותו גוף
אתה מבפנים ואני מבחוץ
וכל אחד רואה דברים שונים
מנפלאות העולם
חזור למעלה
לעמוד הראשי
כוכב-דוד
רב האתר
רב האתר

0.61 הודעות ליום
הודעהנשלח: 24/03/2013 ב-13:08:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא הייתי מגדיר 'מבפנים - ומבחוץ', אלא 'מקרוב - ודרך המשקפים המעותות של התקשורת'.
חזור למעלה
לעמוד הראשי
495
צדיק יסוד עולם
צדיק יסוד עולם

2.67 הודעות ליום

הודעהנשלח: 25/03/2013 ב-05:52:56    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

כוכב-דוד כתב/ה:
לא הייתי מגדיר 'מבפנים - ומבחוץ', אלא 'מקרוב - ודרך המשקפים המעותות של התקשורת'.

ובכל זאת יש בהם גוונים שונים
חזור למעלה
לעמוד הראשי
כוכב-דוד
רב האתר
רב האתר

0.61 הודעות ליום
הודעהנשלח: 25/03/2013 ב-09:56:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

גוונים שונים - אין ספק.

"תנו רבנן: הרואה אוכלוסי ישראל אומר: ברוך חכם הרזים. שאין דעתם דומה זה לזה, ואין פרצופיהן דומים זה לזה". מסכת ברכות דף נח ע"א.
חזור למעלה
לעמוד הראשי
הצג הודעות קודמות:   
הפורום נעול. אינך יכול להוסיף הודעות, לכתוב תגובות ולערוך הודעות של עצמך   ההודעה נעולה. אינך יכול לכתוב תגובות או לערוך את ההודעה, אם אתה כתבת אותה    מפתח הפורומים -> שיחת היום כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

קפוץ אל:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה
אתה יכול להוריד קבצים מפורום זה
Website powered by

כל הזכויות שמורות ©
העמוד נוצר תוך: 0.088 שניות